Ale to pyszne!!


29 października, 2014 5:22 pm

Czy są wśród nas osoby, które nie lubią sałatek i surówek? Nasi uczniowie je uwielbiają. Po pierwsze dlatego, że są takie zdrowe, a po drugie… są po prostu pyszne.

28 października młodzież z łódzkich szkół przysposabiających do pracy udowodniła, że nie tylko chętnie jada potrawy z warzyw, ale i doskonale je robi. Na łączniku odbył się Międzyszkolny Festiwal Sałatek i Surówek. Gościliśmy wychowanków z łódzkich placówek, którzy przynieśli ze sobą półmiski z potrawami. Wszystkie klasy naszej szkoły również zaprezentowały własne kulinarne dokonania. Sałatki i surówki okazały się wyśmienite i szybko znikały z talerzy.

Dodatkową atrakcją tego wydarzenia była wystawa różnych rodzajów miodu. Oczywiście, na miód się nie tylko patrzyło, lecz  przede wszystkim się go degustowało. Pani Beatka, częstując tą wyborną słodkością, opowiadała o tym, jak dochodzi do powstania konkretnego typu miodu. Wyjaśniała również, jakie właściwości posiadają różne rodzaje miodu.

Na korytarzu przy wejściu do budynku goście podziwiali wystawę przetworów wykonanych własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Zapewne są równie smaczne jak sałatki…

Wszyscy uczestnicy festiwalu opuścili tę imprezę nie tylko najedzeni, ale i obdarowani wspaniałymi prezentami. Każda z klas otrzymała paczkę z przedmiotami przydatnymi w pracowni gotowania. Znalazły się tam pięknie wydane książki kulinarne oraz różne akcesoria kuchenne.

CAM00232CAM00234CAM00235

W kategorii: ,