Aniołkowo Przegląd Twórczości Teatralnej


12 lutego, 2014 7:30 am

W styczniu w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano Przegląd Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Aniołkowo”. Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół województwa łódzkiego. Ideą zorganizowania imprezy była nieprzeparta ochota zatrzymania na dłużej „białego, ciepłego i puchatego” czasu świętowania, a także chęć dzielenia się pomysłami i radością tworzenia. Partnerem w tym „radowaniu się” zostali przedstawiciele Teatru Pinokio, którzy przygotowali część upominków oraz warsztaty teatralne dla nauczycieli i uczniów. Urządzili również wystawę plakatów i projektów scenograficznych.

Festiwal otworzyły przemówienia pana dyrektora i pani Dagny Kidoń z Teatru Pinokio. Przegląd rozpoczęliśmy od pokazu filmu pt. „Historia dziesięciu bałwanków”, przygotowanego przez zespół teatralny „Mimaki”. Następnie uczniowie z teatru „Iskierki” wystąpili w „Góralskich Jasełkach”. Z kolei mieliśmy okazję poznać nauczycieli i ich wychowanków ze szkoły w Brzezinach, którzy zaprezentowali bardzo ciekawe przedstawienie „Mój anioł stróż”. Potem nastąpiła przerwa – czas na rozmowy, wymianę wrażeń, wspólne poznawanie się przy słodkim poczęstunku.

Po przerwie jako pierwszy wystąpił zespół teatralny z Łowicza „Gwiazdeczki” z inscenizacją pt. „Jasełka bajkowe”. Następnie widzowie obejrzeli spektakl „Przybieżeli anieli” w wykonaniu „Teatrzyku bez kurtyny” oraz przedstawienie jasełkowe przygotowane przez teatrzyk „Świerszcz”. Przegląd „aniołkowej” twórczości zakończył film pt. „O małym Franku i jego baranku”, prezentujący jasełka w wykonaniu naszych wychowanków.

W przerwach między występami uczyliśmy się wspólnie hymnu „Aniołkowo”, który będzie nam towarzyszył w kolejnych latach przeglądu. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali na pamiątkę aniołki z gipsu, przygotowane specjalnie na tę okazję przez panią Beatę Łaźniewską – nauczycielkę z naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy nas wsparli swoją anielską pomocą. Dziękujemy także darczyńcom za słodkości i prezenty dla uczniów występujących podczas festiwalu.

19 2022 18 16 13 9 8 7 5 2 1

W kategorii: ,