Dbamy o bezpieczeństwo


16 maja, 2017 10:08 am

11 maja w naszej szkole odbył się VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Środowisku pod hasłem „Dbamy o bezpieczeństwo, zdrowie i otaczającą nas przyrodę”. Rywalizowały ze sobą 3-osobowe zespoły reprezentujące: SOSW nr 3, SOSW ze Zgierza, ZSS nr 6, ZSS nr 4 oraz, oczywiście, ZSS nr 2.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, ogrodnictwa, zdrowia i ochrony środowiska. Konkurs sprawdzał także różne umiejętności praktyczne uczestników: ubijanie piany z białek, sznurowanie butów, obieranie ziemniaków, korzystanie z maszyny do tarcia warzyw, pakowanie torby, zwijanie skarpet, przyszywanie guzików do koszuli. Ponadto uczniowie rozwiązywali quiz na temat recyklingu oraz wykonali ozdobne ramki do zdjęć z papierowej wikliny.

Najprzyjemniejsza była końcowa część imprezy – podsumowanie wyników, dyplomy i nagrody dla uczestników, ciastka, pączki i napoje.

W kategorii: ,