Dbamy o bezpieczeństwo


23 maja, 2018 9:54 am

26 kwietnia można było wygrać niezły sprzęt sportowy – hulajnogi, deskorolki, piłki i skakanki. Wystarczyło… wyróżnić się w VII Wojewódzkim Konkursie pod hasłem „Dbamy o bezpieczeństwo, zdrowie i otaczającą nas przyrodę”. Jednak wcale nie było to takie proste, gdyż w turnieju wzięły udział drużyny z pięciu szkół, a konkurencji też było niemało.

Zadania sprawdzały naszą wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne. Tak więc rozwiązywaliśmy zagadki, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące dbania o powietrze, którym oddychamy, myliśmy podłogę, wycieraliśmy lustra, odkurzaliśmy, myliśmy stoliki, dobierając samodzielnie odpowiednie środki czystości. Ponadto musieliśmy wykazać się wiedzą na temat roweru oraz udowodnić, że wiemy, jak powinien zachować się na drodze rowerzysta i pieszy. Sprawdzano również, czy znamy znaki drogowe. Pozostałe zadania dotyczyły też odnawialnych źródeł energii i segregacji śmieci. I w dodatku należało wykonać z odpadów dzbanek i kwiatka…

Cóż, nie było łatwo, ale za to świetnie się bawiliśmy. I miejsce zajęli nasi goście z SOSW nr 3 w Łodzi. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

W kategorii: ,