Dni Bibliotek


22 czerwca, 2018 7:23 am

W ramach Dni Bibliotek, obchodzonych w naszej szkole na przełomie maja i czerwca, przygotowaliśmy dla uczniów liczne atrakcje.

W maju kilka klas edukacyjno – terapeutycznych zaprosiliśmy na wspólną projekcję adaptacji filmowej słynnego filmu „Mikołajek”. Klasa IV – VII zaś przygotowała głośne czytanie z podziałem na role baśni Charlesa Perraulta pt. „Ośla Skórka”, którą zaprezentowała kolejno w klasach I – III SP, Z VI, Z VII, SPP Ia i SPP IIb. Z kolei klasy ZVI i Z VII przygotowały przedstawienie pt. „O królewnie, która nóg nie myła”. Występ odbył się 15 maja w szkole przy ul. Plantowej z okazji Międzyszkolnego Przeglądu Małych Form Teatralnych”. I wreszcie 8 czerwca w naszej szkole miały miejsce „Zabawy z literaturą”, w trakcie których rozwiązywaliśmy zagadki, kolorowaliśmy ilustracje do utworów Tuwima, słuchaliśmy fragmentów znanych wierszy. Dużo radości sprawiła wszystkim ilustracja ruchowa piosenki „Kaczka Dziwaczka”. Poza tym układaliśmy puzzle z postaciami ze słynnych bajek i oglądaliśmy wystawę książek dla dzieci.

W holu przed wejściem do biblioteki szkolnej pojawiły się sentencje wiązane z czytaniem. Jedna z nich, autorstwa Wisławy Szymborskiej, brzmi: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Miejmy nadzieję, że coraz więcej naszych uczniów taką właśnie zabawę będzie sobie wybierać w wolnym czasie.

W kategorii: ,