Dzień Bezpiecznego Internetu


10 lutego, 2021 10:55 am

W szkole cyklicznie organizujemy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) oraz szkolny konkurs „Bezpieczeństwo w sieci internetowej”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku DBI miał miejsce 9 lutego. Zadania podzielono na trzy części:

  1. Konkurs „Bezpieczeństwo w sieci internetowej” dla uczniów klas 6 – 8 szkoły podstawowej.

  1. Zespołowe wykonanie plakatów tematycznych z przygotowanych materiałów edukacyjnych – zadanie dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy.

  1. Wykonanie plakatu tematycznego oraz obejrzenie filmu edukacyjnego przez uczniów klas II – VIII szkoły podstawowej.

A oto wyniki konkursu: I miejsce – Zuzanna, II miejsce – Piotr, III miejsce – Kacper. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Plakaty związane z bezpieczeństwem w sieci uczniowie wykonają na najbliższych lekcjach wychowawczych oraz na zajęciach funkcjonowania osobistego i społecznego. Na tych lekcjach obejrzą również odpowiednie filmy edukacyjne.

W kategorii: ,