Dzień Rodziny


17 czerwca, 2017 11:57 am

Organizowanie Dnia Rodziny to już nasza tradycja. W tym roku uroczystość odbyła się w piątek 9 czerwca. Składała się z trzech części: artystycznej, sportowej i pikniku.

Najpierw wszystkich gości zaproszono na dwa przedstawienia teatralne. Pierwsze z nich to „Czerwony Kapturek” w wykonaniu klasy SPP III b oraz Niny Oliwii z kl. II szkoły podstawowej. Inscenizację tę przygotowano z okazji szkolnych obchodów Dni Książki, ale teraz właśnie, w Dzień Rodziny, odbyła się jego premiera. Uwagę przykuwały nastrojowa scenografia i kostiumy aktorów. Uczniowie zaś oczarowali publiczność swoją grą.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Następnie obejrzeliśmy przedstawienie, które powstało w ramach tegorocznego projektu gimnazjalnego. To fragment adaptacji książki „Bezsenność Jutki”. Część z nas miała już okazję podziwiać ów niezwykły spektakl podczas Prezentacji 2017 w Centrum Dialogu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Po obejrzeniu występów przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie czekały na nas atrakcje sportowe. Grupy uczniów rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, a nauczyciele i rodzice głośno im kibicowali.

I wreszcie nadszedł czas na odpoczynek. Na boisku zorganizowano piknik rodzinny, któremu sprzyjała piękna pogoda. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla uczniów i wszystkich gości. Warto dodać, że w organizacji pikniku pomagało wielu naszych absolwentów.

Pan Piotrek kierował zabawami taneczno – wokalnymi, które cieszyły się największym chyba zainteresowaniem. Między innymi obejrzeliśmy solowy taniec Marzenki Nowak oraz wysłuchaliśmy piosenki Anny Jantar „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” w wykonaniu Kamilki Szkopieckiej. Poza tym odbyły się konkursy na najpiękniejszy (czy najsmaczniejszy?) koszyk piknikowy (kosze przygotowały poszczególne klasy) i na najlepsze ciasto domowe. Na głodomorów czekały nie tylko słodkości, ale i grillowane kiełbasy. A pod koniec pikniku pojawiła się również wata cukrowa i lody.

Poza tym goście mogli powylegiwać się na kocach rozłożonych na trawie albo na wygodnych, mięciutkich pufach. Na aktywniejszych czekały warsztaty plastyczne i konkursy sportowe. Były też i inne atrakcje: malowanie twarzy, salon fotograficzny, malowanie na folii, wystawa miniogródków czy puszczanie baniek mydlanych różnymi technikami. Na kiermaszu prac naszych uczniów niektórzy nabywali śliczne drobiazgi.

Chyba warto było nas odwiedzić? Serdecznie zapraszamy za rok!

 

W kategorii: ,