e-nauczanie


17 marca, 2020 8:59 am

Uczniowie to nie jest czas ferii.

Powinniście powtarzać nabyte umiejętności i doskonalić na następujących portalach:

 1. epodreczniki.plpl
 2. e-podreczniki.pl
 3. www.thatquiz.org/pl/
 4. www.edugra.pl
 5. www.scholaris.pl
 6. www.wlaczpolske.pl
 7. lektury.gov.pl
 8. esero.kopernik.gov.pl
 9. ipn.gov.pl/edukacja-1
 10. ninateka.pl/edu
 11. www.muzykotekaszkolna.pl/
 12. Polona.pl
 13. http://www.bc.ore.edu.pl/dlibra
 14. https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

Zachęcamy do skorzystania z ofert online Muzeum Powstania Warszawskiego. Z pewnością dzieci dowiedzą się czegoś ciekawego.
Od poniedziałku (16.03) Muzeum Powstania Warszawskiego będzie się z Wami łączyć on-line. Codziennie minimum  wejścia na żywo z naszymi ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i pasją.

Rozkład jazdy od poniedziałku 16.03 do piątku 20.03:

Godz. 9.00
Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego
Godz. 10.00
Lekcja historii on-line // Poziom: VII klasy szkoły podstawowej i starsi
Godz. 12.00
Lekcja historii on-line // Poziom: uczniowie klas I-VI (szkoły podstawowe)

 Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin – literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

Ciekawy repertuar dla dzieci i młodzieży będzie dostępny również w serwisie vod.tvp.pl i tvp.pl. W wyeksponowanym module będą do wyboru filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz programy rozrywkowe.

W kategorii: , ,