Nasza szkoła brała udział w akcji „Ćwiczyć każdy może”. Celem podjętej inicjatywy był rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej, która w połączeniu ze zdrowym żywieniem jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka. Szkoły biorące udział w akcji „Ćwiczyć każdy może” zostały odznaczone na mapie Roku Szkoły w Ruchu oraz otrzymały tytuł „Szkoła w Ruchu”.
Informacje z przebiegu akcji.
AKTYWNE PRZERWY Z TRAMBAMBULĄ
Na każdej przerwie wszyscy chętni uczniowie uczestniczyli w zaciętych pojedynkach, podczas których było wiele dobrej zabawy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozgrywanych meczach i sprawiało im to wiele radości. Gra w piłkarzyki cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych uczniów.
AKTYWNE PRZERWY Z TENISEM STOŁOWYM
W naszej szkole uczniowie podczas przerw bardzo chętnie grają w tenisa stołowego. Gra pozwala nie tylko na doskonalenie umiejętności technicznych, ale umożliwia również aktywnie spędzać czas wolny między zajęciami. Uczniowie bardzo chętnie korzystają z tej formy rozrywki, i dlatego na każdej przerwie były rozgrywane zacięte pojedynki. Wieloletni pomysł aktywnych przerw z tenisem stołowym przynosi efekty, gdyż nasi uczniowie odnoszą bardzo dobre wyniki z tej dyscypliny sportowej na zawodach międzyszkolnych.
MECZ PIŁKI SIATKOWEJ „NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE”
Odbył się jakże fascynujący mecz: „Nauczyciele kontra uczniowie”. Walka była zacięta. Każda z drużyn dawała z siebie wszystko. Ten niesamowity pokaz umiejętności siatkarskich zakończył się zwycięstwem uczniów 2:1. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
.
ODBIJAMY I PODRZUCAMY!
Wszystko co okrągłe, lekkie, co odbijać i podrzucać się da! Głową, nogą, ręką! I zliczamy! Kto ile, kto więcej i WSPÓLNY WYNIK NASZ !!!
Czworo uczniów III klasy gimnazjum wraz z dwoma nauczycielami wychowania fizycznego przystąpili do różnorodnych zadań sportowych w ramach konkursu: „Odbijamy i podrzucamy”. Ćwiczyliśmy w zespołach dwuosobowych. Każda z par miała do wykonania 6 zadań w czasie dwóch minut każde. Oto nasze konkurencje:
1). Podania i chwyty piłki ręcznej,
2). Odbicia piłki siatkowej,
3). Podbijanie piłeczki tenisowej rakietką,
4). Rzuty do kosza z wyznaczonej linii,
5). Żonglerka piłką nożną (głową, nogą),
6). Strzały do bramki z wyznaczonej linii.
Zwycięska drużyna w czasie 12 minut rywalizacji uzyskała łącznie 917 punktów. Łączny wynik wszystkich drużyn to 2184 odbić, podań, strzałów, rzutów. Naszym uczniom bardzo podobało się to, że wraz z nimi rywalizowali nauczyciele, dzięki czemu uczniowie byli jeszcze bardziej zmotywowani do uzyskania jak najlepszych wyników i odniesienia swoistego sukcesu.
GRAJĄCE PRZERWY
W naszej szkole uczniowie podczas długich przerw mają do swojej dyspozycji salę gimnastyczną, na której zazwyczaj rozgrywane są mecze piłki nożnej. Uczniowie bardzo chętnie korzystają z tej formy aktywności ruchowej, dzięki której ciekawie spędzają czas wolny, a także doskonalą swoje umiejętności techniczne.
TANECZNA PRZERWA
W naszej szkole po piątej godzinie lekcyjnej, na łączniku odbywa się „taneczna przerwa”, podczas której wszyscy uczniowie mogą uczestniczyć we wspólnej zabawie. Uczniowie wspólnie bawią się, tańczą i spędzają przerwę na świetnej zabawie. Ta forma rozrywki cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych uczniów.
ZBLIŻA SIĘ WIOSNA – CZAS WSIADAĆ NA ROWERY
Uczniowie mieli do dyspozycji dwa szkolne rowery, na których mogli jeździć po sali gimnastycznej. Wiele było osób, które samodzielnie potrafiły na nich jeździć, ale zdarzało się również tak, że potrzebna była pomoc nauczycieli. Jak wiadomo, jazda na rowerze ma same zalety. Rozwija poczucie równowagi, wyrabia koordynację ruchów, poprawia kondycję, dodaje człowiekowi pewności siebie i, co ważne, sprawia mu mnóstwo radości – co było dzisiaj widać u naszych uczniów.
SIŁA JEST W NAS. BICIE REKORDÓW NA SIŁOWNI
ZAJĘCIA EDUKACYJNE – LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
ĆWICZENIA DOSKONALĄCE PODSTAWOWE ELEMENTY TECHNICZNE W UNIHOKEJU.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE – LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
TOR PRZESZKÓD – KSZTAŁTUJEMY ZWINNOŚĆ.