Rok Szkoły w Ruchu – ćwiczyć każdy może

Nasza szkoła brała udział w akcji „Ćwiczyć każdy może”.  Celem podjętej inicjatywy był rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej, która w połączeniu ze zdrowym żywieniem jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka. Szkoły biorące udział w akcji „Ćwiczyć każdy może” zostały odznaczone na mapie Roku Szkoły w Ruchu oraz otrzymały tytuł „Szkoła w Ruchu”.

Informacje z przebiegu akcji.

AKTYWNE PRZERWY Z TRAMBAMBULĄ

Na każdej przerwie wszyscy chętni uczniowie uczestniczyli w zaciętych pojedynkach, podczas których było wiele dobrej zabawy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozgrywanych meczach i sprawiało im to wiele radości. Gra w piłkarzyki cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych uczniów.

Film.trambambule.cz. 1

Film.trambambule cz. 2

4 52.1361

AKTYWNE PRZERWY Z TENISEM STOŁOWYM

W naszej szkole uczniowie podczas przerw bardzo chętnie grają w tenisa stołowego. Gra pozwala nie tylko na doskonalenie umiejętności technicznych, ale umożliwia również aktywnie spędzać czas wolny między zajęciami. Uczniowie bardzo chętnie korzystają  z tej formy rozrywki, i dlatego na każdej przerwie były rozgrywane zacięte pojedynki. Wieloletni pomysł aktywnych przerw z tenisem stołowym przynosi efekty, gdyż nasi uczniowie odnoszą bardzo dobre wyniki z tej dyscypliny sportowej na zawodach międzyszkolnych.

DSC05521P1150116P1150120P1150121P1150124P1150125

MECZ PIŁKI SIATKOWEJ „NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE”

Odbył się jakże fascynujący mecz: „Nauczyciele kontra uczniowie”. Walka była zacięta. Każda z drużyn dawała z siebie wszystko. Ten niesamowity pokaz umiejętności siatkarskich zakończył się zwycięstwem uczniów 2:1. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą rywalizację.

DSC04759  DSC04768 DSC04774

.

ODBIJAMY I PODRZUCAMY!

Wszystko co okrągłe, lekkie, co odbijać i podrzucać się da! Głową, nogą, ręką! I zliczamy! Kto ile, kto więcej i WSPÓLNY WYNIK NASZ !!!

Czworo uczniów III klasy gimnazjum wraz z dwoma nauczycielami wychowania fizycznego przystąpili do różnorodnych zadań sportowych w ramach konkursu: „Odbijamy i podrzucamy”. Ćwiczyliśmy w zespołach dwuosobowych. Każda z par miała do wykonania 6 zadań w czasie dwóch minut każde. Oto nasze konkurencje:

1). Podania i chwyty piłki ręcznej,

2). Odbicia piłki siatkowej,

3). Podbijanie piłeczki tenisowej rakietką,

4). Rzuty do kosza z wyznaczonej linii,

5). Żonglerka piłką nożną (głową, nogą),

6). Strzały do bramki z wyznaczonej linii.

Zwycięska drużyna w czasie 12 minut rywalizacji uzyskała łącznie 917 punktów. Łączny wynik wszystkich drużyn to 2184 odbić, podań, strzałów, rzutów. Naszym uczniom bardzo podobało się to, że wraz z nimi rywalizowali nauczyciele, dzięki czemu uczniowie byli jeszcze bardziej zmotywowani do uzyskania jak najlepszych wyników i odniesienia swoistego sukcesu.

DSC00266 DSC00262 DSC00221

GRAJĄCE PRZERWY

W naszej szkole uczniowie podczas długich przerw mają do swojej dyspozycji salę gimnastyczną, na której zazwyczaj rozgrywane są mecze piłki nożnej. Uczniowie bardzo chętnie korzystają z tej formy aktywności ruchowej, dzięki której ciekawie spędzają czas wolny, a także doskonalą swoje umiejętności techniczne.

DSC00148DSC00129DSC00123

TANECZNA PRZERWA

W naszej szkole po piątej godzinie lekcyjnej, na łączniku odbywa się „taneczna przerwa”, podczas której wszyscy uczniowie mogą uczestniczyć we wspólnej zabawie. Uczniowie wspólnie bawią się, tańczą i spędzają przerwę na świetnej zabawie. Ta forma rozrywki cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych uczniów.