I Szkolna Olimpiada Matematyczna SPP


22 kwietnia, 2015 7:03 pm

W środę 15 kwietnia w naszej szkole odbyła się I Szkolna Olimpiada Matematyczna dla uczniów klas SPP.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i włożyli mnóstwo wysiłku w rozwiązywanie rozmaitych zadań. Uczniowie musieli wykazać się wieloma umiejętnościami: odczytywania godzin na zegarze i temperatury na termometrze, liczenia pieniędzy, rozwiązywania zadań z treścią, rozpoznawania figur geometrycznych, liczenia przy użyciu kalkulatora, liczydła, sposobem pisemnym i w pamięci oraz znajomością osi liczbowych i zbiorów.

Wszyscy uczestnicy dali sobie świetnie radę. Każdy uczeń otrzymał więc nagrodę i dyplom za udział w konkursie.

Olimpiadę Matematyczną zorganizowaliśmy po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Spotkała się bowiem z dużym zainteresowaniem,  a nasi wychowankowie z ogromną pasją przystępowali do kolejnych zadań.

IMG_3664 IMG_3665 IMG_3669 IMG_3671 IMG_3673 IMG_3675 IMG_3680 IMG_3683 IMG_3685

 

W kategorii: ,