Jesteśmy ekopozytywni


15 maja, 2018 9:07 am

9 maja uczniowie z klas edukacyjno – terapeutycznych mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym przedsięwzięciu w ramach projektu „Ekpozytywni” – wyruszyli na wycieczkę, aby zwiedzić ciekawe miejsca  w okolicach Łodzi.

Najpierw wyprawa zawiodła nas do Grot Nagórzyckich. Przewodnik opowiedział nam o hutnictwie i tym, jak wydobywa się piasek. Wysłuchaliśmy historii zbója Madeja oraz diabła nagórzyckiego i, co więcej, widzieliśmy te postaci na własne oczy! (Jeśli chcecie się upewnić, że to prawda, musicie udać się w te rejony sami; gwarantujemy, że spotkacie i zbója, i diabła.)

Następnie udaliśmy się do Skansenu Rzeki Pilicy. Tu obejrzeliśmy dworzec  z czasów cara, domek cara, młyn, most wojskowy oraz broń i pojazdy z czasów II wojny światowej: czołgi, wóz pancerny, łódź wojskową, działa i armaty. Kupiliśmy też sobie pamiątki.

I wreszcie dotarliśmy nad Niebieskie Źródła. To rezerwat przyrody w Tomaszowie, słynący ze źródeł o kolorze niebieskim. Nauczyliśmy się odróżniać kaczki krzyżówki od czernic, obserwowaliśmy różne wodne owady, w tym nartniki i ważki, w lesie olchowym podziwialiśmy zaś kolorowe sójki,

Wycieczka była wspaniała! Dostarczyła nam mnóstwo wrażeń i wzbogaciła naszą wiedzę na temat historii i przyrody.

W kategorii: ,