Jesteśmy ekopozytywni – część II


24 października, 2017 10:56 am

20 października po raz drugi wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Ekopozytywni”. Warsztaty, zorganizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, przebiegały pod hasłem „Oczyśćmy powietrze”.

Podzieleni na dwie grupy, wykonywaliśmy całą masę zadań praktycznych: sprawdzaliśmy czystość powietrza, rozpoznawaliśmy zanieczyszczenia osadzające się na różnych przedmiotach, tworzyliśmy naturalne perfumy z materiałów przyrodniczych, rozpoznawaliśmy drzewa po dotyku, mierzyliśmy kierunek wiatru i wykonywaliśmy pamiątkowe karty z naturalnych elementów.

Zajęcia odbywały się w parku im. J. Poniatowskiego. Były trudne, ale bardzo pouczające i sprawiły nam wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na następne.

 

W kategorii: ,