Kopalnia Soli Kłodawa


20 lutego, 2020 9:16 am

18 lutego Stowarzyszenie Karolewska zorganizowało wycieczkę do Kopalni Soli Kłodawa. W wyprawie wzięli udział uczniowie z różnych klas.

Zwiedzanie kopalni okazało się wielką przygodą. Samo zjechanie windą górniczą było superatrakcją. Przewodnik poprowadził uczniów korytarzami w różne interesujące miejsca, związane ze znanymi postaciami, np. ze świętą Kingą, hrabią Drakulą czy duchem Skarbka, spełniającego wszelkie marzenia. Opowiedział również wiele ciekawostek o pracy górników w kopalni soli.

Wędrówka po kopalni trwała dwie i pół godziny.  Wszyscy uczestnicy wycieczki dostali na pamiątkę po kawałku soli kamiennej, ale, napotkawszy sklepik, nie mogli się powstrzymać, żeby nie dokupić sobie jeszcze innych rzeczy.

Podróż autokarem oraz przewodnika opłaciło Stowarzyszenie Karolewska. Bardzo dziękujemy za tak wspaniałą wycieczkę!

W kategorii: ,