Malowanie na jedwabiu


23 listopada, 2018 3:13 pm

30 października pięć klas edukacyjno – terapeutycznych uczestniczyło w warsztatach Malowanie na jedwabiu, zorganizowanych w naszej szkole w ramach obchodów Święta Bibliotek Szkolnych. Zajęcia prowadziła znana łódzka artystka, pani Anna Ozga, absolwentka łódzkiej ASP.

Pani Anna zaprezentowała nam swoje prace, ostatnio wystawiane w AOIA w Łodzi i w Bałuckim Ośrodku Kultury. Wszystkie zostały namalowane na jedwabiu i przedstawiały bardzo zróżnicowaną tematykę: oglądaliśmy więc papugi, jarzębinę, motywy kwiatowe i morskie oraz motyle.

Uczniowie, pod kierunkiem naszego gościa, również stworzyli piękne prace, a malowanie na jedwabiu okazało się niezwykle przyjemną zabawą. Powstało pięć kolorowych obrazów ilustrujących wiersze Jana Brzechwy.

W kategorii: ,