Obchody Dni Książki


23 maja, 2017 10:36 am

Tegoroczne obchody Dni Książki mają aż trzy odsłony.

15 maja w holu przy wejściu pojawiła się wystawa plakatów uczniowskich propagujących czytanie książek. Wykonały je zespoły uczniów reprezentujące poszczególne klasy. Zachęcamy do  obejrzenia prac, gdyż są naprawdę interesujące.

17 maja natomiast w naszej szkole pojawiły się „Babcie w locie” – grupa teatralna, którą już wcześniej gościliśmy. Aktorzy zaprezentowali nam swoje wiersze i piosenki o zwierzętach. Występ wywołał wielkie emocje; najbardziej przypadł do gustu najmłodszym widzom, którzy głośno wyrażali swe emocje: krzyczeli, śmiali się i podpowiadali bohaterom na scenie.

Z niecierpliwością czekamy na trzecią odsłonę Dni Książki. Będzie to przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów SPP IIIb oraz Oliwii i Niny z kl. I – III. Próby trwają już od ponad miesiąca. Premierę przedstawienia zapowiedziano na 2 czerwca. Po raz drugi zaś inscenizację obejrzymy 9 czerwca w czasie Dnia Rodziny.

W kategorii: ,