Obchody Dnia Papieskiego


28 października, 2019 2:03 pm

22 października w szkole zorganizowano obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!

Zajęcia dla naszych wychowanków były niezwykle urozmaicone. Pierwsza grupa spotkała się rano w jadalni, gdzie odbyły się warsztaty plastyczne. Aktywności artystycznej towarzyszyły zabawy wokalno-ruchowe. W rezultacie powstały cenne plakaty, a dzieci miały wspaniałą zabawę. Następnie druga grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, już nieco innych. Wykonano przepiękne  prace z przygotowanych wcześniej materiałów, w tym z jesiennych liści.

W ostatniej części obchodów Dnia Papieskiego wzięli udział najstarsi uczniowie – klasy VII i VIII oraz wychowankowie SPP. Zaproszono ich na spotkanie z wyjątkowym gościem – panem Przemysławem Wieczorkiem. Opowiadając swoją historię, tchnął on nadzieję we wszystkich obecnych i zaraził ich optymizmem. Ponadto pan Wieczorek okazał się raperem. Swoje opowieści przeplatał piosenkami. Największe wrażenie na obecnych zrobił utwór zaimprowizowany na miejscu, komentujący aktualne spotkanie.

Niesamowita energia naszego gościa udzieliła się naszym uczniom.

Opublikowany przez Zespół Szkół Specjalnych NR 2 w Łodzi Wtorek, 22 października 2019

W kategorii: ,