Pomagamy bezdomnym zwierzakom


8 lutego, 2019 8:29 pm

Od grudnia trwała w naszej szkole zbiórka rzeczy dla bezdomnych kotów. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele. Zebrano karmę suchą i mokrą oraz parę kocyków i ręczników.
8 lutego wybrani uczniowie pod opieką wychowawców zawieźli zgromadzone rzeczy do kociarni, nad którą pieczę sprawuje fundacja KOTYLION.
Na miejscu było bardzo przyjemnie. Śmielsze kotki przymilały się do gości, wypraszając zabawę i pieszczoty. Pozostałe z lekkim niepokojem obserwowały intruzów. W tym czasie opiekunka zwierząt opowiedziała nam o pracy w fundacji i przedstawiła historie niektórych z jej podopiecznych.

Nie pozostawajmy bierni na widok krzywdzonych zwierząt! Pamiętajmy, że dzięki szlachetnym ludziom istnieją miejsca, do których możemy się zwrócić z prośbą o pomoc dla bezdomnego lub cierpiącego psa czy kota.

W kategorii: ,