Prezentacje 2015


11 maja, 2015 7:04 pm

5 maja w teatrze „Pinokio” miała miejsce XV edycja Przeglądu Twórczości Uczniów ze Szkół i Placówek Kształcenia Specjalnego pod hasłem „Łodzią przez świat”. W „Prezentacjach” wzięło udział 11 szkół specjalnych dla dzieci z różnymi problemami edukacyjnymi.

Każdy z występujących zespołów miał za zadanie przygotować etiudę poświęconą innemu krajowi. Cały spektakl łączyła wspólna postać – kapitan statku żeglującego pod żaglem z łódzkim herbem miasta, czyli żółtą łódką.

Nasza szkoła przybliżyła widzom gorącą Hiszpanię. Uczniowie zaprezentowali tańce hiszpańskie – flamenco pt. „Bamboleo” i układ taneczny do utworu zespołu Las Ketchup „Asereje”. Na scenie pojawili się byk i torreador – obejrzeliśmy prawdziwą małą corridę do muzyki Georga Bizeta z opery „Carmen”. Do naszego występu wiele wniósł podkład muzyczny, grany na żywo przez pana Jarosława Czajczyńskiego. Duże wrażenie na widzach zrobiły suknie hiszpańskich seniorit wykonane z papieru i bibuły, które w pewnym momencie dziewczęta z siebie zerwały, ukazując… kolejne kostiumy. Podczas występu naszych aktorów publiczność świetnie się bawiła, klaskała w rytm muzyki, a na koniec nagrodziła nasz występ gromkimi brawami.
W finale przedstawiciele szkół zatańczyli do śpiewanej na żywo „Prząśniczki”, czyli hymnu Łodzi. Wszystkie występy były wspaniałe i stały na bardzo wysokim poziomie.

„Prezentacje” to świetna promocja działań artystycznych osób niepełnosprawnych na terenie naszego miasta. Obok dyrektorów szkół, nauczycieli, dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców, wśród publiczności pojawiły się znane i ważne osobistości: pani poseł Małgorzata Niemczyk, pan Tomasz Trela – pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Łodzi, dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ – pan Krzysztof Jurek, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych – pani Ewa Ściborska, ks. dr Marcin Wojtasik, wiceprzewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Łódzkiej.

DSC03544DSC_4536DSC_4548 DSC_4547 DSC_4553 DSC_4559 DSC_4570 DSC_4540 DSC_4449DSC_4739DSC_4755DSC_4762

W kategorii: ,