Prezentacje 2017


17 czerwca, 2017 11:09 am

Tegoroczne Prezentacje przebiegały pod hasłem „Inspiracje. Pociąg do książek”. Występy szkół i ośrodków specjalnych miały miejsce 8 czerwca w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Licznie zgromadzona publiczność obejrzała adaptacje teatralne różnych utworów literackich. Wszystkie inscenizacje przyciągały uwagę, gdyż przedstawienia przygotowane przez każdą z grup teatralnych charakteryzowały się inną formą. Ponadto aktorzy prezentowali bardzo zróżnicowane utwory, od bajki „Chory kotek” do epopei „Pan Tadeusz”.

Nasza szkoła wystawiła wspólnie z SOSW nr 6 fragment książki Doroty Combrzyńskiej – Nogali „Bezenność Jutki”. Przedstawienie było oryginalne, ciekawe i wyróżniało się spośród pozostałych poważną tematyką. To zresztą zaledwie krótki fragment całości, której premiera odbędzie się niebawem w Szkole Muzycznej w Łodzi.

W kategorii: ,