Prezentacje 2019! Teatr Nowy


1 czerwca, 2019 11:48 am

Tegoroczne Prezentacje odbyły się 27 maja na Małej Scenie Teatru Nowego w Łodzi. Scenki teatralne zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli z 10 placówek specjalnych, a łączył je wspólny temat: tym razem wystawiono fragmenty niezwykłej książki A. A. Milne’a Kubuś Puchatek. Przedstawienie nosiło tytuł Małe co nieco.

Występy poszczególnych zespołów teatralnych przykuwały uwagę widzów pomysłowością, doborem kostiumów i rekwizytów oraz różnorodnością muzyczną. Widać było ogromne zaangażowanie młodych aktorów, a zarazem przyjemność, jaką czerpali ze wspólnej zabawy. Całość zamykał taniec w wykonaniu przedstawicieli wszystkich zespołów do piosenki Kilku kumpli weź.

Widownia żywo reagowała na przygody Kubusia Puchatka. Grę swoich kolegów nagrodziła gromkimi brawami. Na uwagę zasłużyła również piękna scenografia, którą zaprojektowała nauczycielka z naszej szkoły – pani Aneta Orlikowska.

Szkoda, że tak niewiele osób miało okazję obejrzeć to niezwykłe przedstawienie. Za rok odbędą się jubileuszowe (już dwudzieste!) Prezentacje. Miejmy nadzieję, że organizatorzy umożliwią wszystkim zainteresowanym uczestniczenie w tym niezwykłym wydarzeniu.

 

W kategorii: ,