Rok Rzeki Wisły


11 maja, 2017 8:20 pm

5 maja odbyło się podsumowanie przedsięwzięć związanych z Rokiem Rzeki Wisły. Klasy gimnazjalne oraz SPP zebrały się na korytarzu, udekorowanym pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów. Przypomniano podstawowe wiadomości na temat Wisły, a następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych – mieliśmy za zadanie w zespołach ułożyć z wyciętych części obrazki – herby miast leżących nad Wisłą. Z tym ćwiczeniem poradziliśmy sobie bez problemów. Trochę trudniej było umieścić te miasta wzdłuż rzeki (wykonanej z bibuły), która popłynęła po podłodze holu. A potem jeszcze niektórzy z nas zrobili łódki z papieru, aby móc poruszać się po Wiśle.
Podczas warsztatów plastycznych wręczono również nagrodę klasie SPP I a – za najciekawszy album o Wiśle.

W kategorii: ,