Smok czy smog?


12 grudnia, 2017 11:15 am

4 grudnia uczniowie zespołów SPP I a i SPP II b uczestniczyli w kolejnych warsztatach ekologicznych w ramach realizacji projektu „Ekopozytywni” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Zajęcia przebiegały pod hasłem „Alarm przeciwsmogowy”.

Wykonując kilka zabawnych eksperymentów, zyskaliśmy wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza oraz dowiedzieliśmy się, jak dbać o jego czystość. Zbudowaliśmy zatem papierowe osiedle mieszkaniowe, żeby następnie sprawdzić, jak zachowa się „wyprodukowany” przez nas smog nad makietą miasta. Zobaczyliśmy, co zostało w filtrze do kawy po rozpuszczeniu w nim śniegu i przefiltrowaniu. Obejrzeliśmy również film z „szalonymi naukowcami” obrazujący skutki działania smogu na organizm ludzki. Wreszcie wzięliśmy udział w grze, która sprawdziła, w jakim stopniu opanowaliśmy wiadomości zdobyte na zajęciach.

Wiemy już, że smog jest jak smok, tylko taki prawdziwy, nie z bajki. Naprawdę zabija. I wszyscy powinniśmy zjednoczyć swe siły, aby go pokonać.

W kategorii: ,