Śniadanie daje moc


16 listopada, 2018 2:12 pm

W ramach zachęcania uczniów do zdrowego stylu życia i prawidłowego żywienia 8 listopada zorganizowano w szkole kolejną edycję akcji Śniadanie daje moc.

Na początku uczestnicy zajęć usłyszeli, na czym polega zdrowe odżywianie i jak dużą rolę w naszej diecie pełni śniadanie. Następnie pan Sylwester – zaproszony pszczelarz z Pasieki Basiuni – przeprowadził warsztaty ukazujące pracę pszczelarza i etapy powstawania miodu. Opowiedział uczniom o ogromnym znaczeniu pszczół w przyrodzie. Wszyscy mogli też spróbować pysznego miodu i otrzymali w prezencie upominki – świeczki z wosku oraz słoiczki z miodem.

Potem uczestnicy zajęć przygotowywali w zespołach sałatkę warzywną lub owocową. Gdy gotowe dania stanęły na wspólnym stole, nastąpiła ich degustacja. Dodatkowo na uczniów czekały kanapki z pysznymi konfiturami, dżemami i powidłami.

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs Owocowo-warzywny obrazek. Jurorem był nasz gość, pan Sylwester. Na wszystkich uczestników imprezy czekały upominki i dyplomy.

W kategorii: ,