W Muzeum Papieru i Druku


21 listopada, 2017 9:35 am

 

14 listopada uczniowie klas edukacyjno – terapeutycznych uczestniczyli w niezwykle ciekawej i pouczającej wycieczce.

Zwiedziliśmy Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, który mieści się na tyłach Muzeum Włókiennictwa, a następnie udaliśmy się do Muzeum Papieru i Druku, gdzie dowiedzieliśmy się wszystkiego o … papierze. A zatem usłyszeliśmy, skąd pochodzi papier, jak i z czego produkowano go dawniej, samodzielnie czerpaliśmy papier i oglądaliśmy jego strukturę pod mikroskopem. Poznaliśmy też techniki zdobienia papieru materiałem roślinnym i podziwialiśmy prace wykonane tymi metodami. Poza tym obejrzeliśmy stare maszyny drukarskie.

Na pamiątkę otrzymaliśmy papier czerpany (z którego na pewno wykonamy piękne karty upominkowe i świąteczne) oraz szablony ptaków, na przykład do zawieszenia na choince.

W kategorii: ,