Ważny komunikat


9 marca, 2020 1:13 pm

Komunikat Dyrektora Szkoły:

W nawiązaniu do komunikatów Głównego Inspektoratu Sanitarnego wydanych w nawiązaniu do komunikatu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym: https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozuiacych-nr-31-24-lutego-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/ oraz z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV oraz w związku z decyzją i rekomendacjami MEN i ŁKO nie zaleca się podróżowania do krajów zagrożonych epidemią koronawirusa.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, mamy już pierwsze przypadki zachorowania w Polsce, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, apeluję o śledzenie bieżących doniesień nt. koronawirusa przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych uczniów, rodziców i pracowników ZSS nr 2.

Uprzejmie informuję, że na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych ukazała się rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej po posiedzeniu Zespołu do spraw koordynacji działań w systemie oświaty w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19.

Na terenie placówki również została wdrożona wewnętrzna procedura przeciwdziałania zachorowaniom na koronawirusa.

Szanowni Państwo lepiej przeciwdziałać niż leczyć. Wierzę mocno w to, że nie będziecie Państwo przyprowadzać do szkoły dzieci przeziębionych, z kaszlem mogącym zarazić innych uczniów i Pracowników Zespołu.

Nie ma w tej chwili powodów do niepokoju.

W razie jakichkolwiek pytań, sugestii i wątpliwości zachęcam do kontaktu z dyrekcją szkoły. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Sebastian Zieliński
Dyrektor ZSS nr w Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z procedurami przeciwdziałania zagrożeniom Koronawirusa:

Procedura przeciwdziałania zagrożeniom Koronawirusa

W kategorii: ,