We Wrocławiu


10 listopada, 2018 7:47 am

6 listopada klasy IV-VIII szkoły podstawowej oraz SPP II a i SPP III d spędziły cały dzień we Wrocławiu. I choć trzeba było wstać wcześnie rano (zbiórka na dworcu Łódź Widzew już o 5:45!), nikt nie narzekał na niewyspanie czy zmęczenie.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli dotarli szczęśliwie na zabytkowy Dworzec Główny, a stamtąd ruszyli prosto do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Tu zwiedzili Afrykarium, podzielone na trzy strefy. W pierwszej z nich podziwiali faunę rafy koralowej i Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne Jeziora Malawi i Tanganiki oraz rekiny i ryby płaszczki z Kanału Mozambickiego. Następnie obejrzeli pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie z Wybrzeża Szkieletów w Namibii. Wreszcie ujrzeli na własne oczy krokodyle i manaty. Poza tym w zoo nie brakuje mnóstwa różnych innych gatunków. Uczestnikom wyprawy szczególnie przypadły go gustu małpy, dzikie koty i słonie.

Wydawać by się mogło, że kilkugodzinna wycieczka po zoo wyczerpie siły naszych uczniów. Nic z tego! Wzmocnieni obiadem spożytym w pobliskim barze dzielnie ruszyli na podbój Starego Miasta. Tu obejrzeli między innymi zabytkowy budynek wydawnictwa Ossolińskich, słynący z dziedzińca i pięknych rzeźbionych drzwi, oraz późnogotycki ratusz. W kawiarni na Starym Rynku przyszła pora na deser – pyszne lody.

Uczniowie mijali również liczne gotyckie kościoły. Z brzegu Odry podziwiali panoramę najstarszej części Wrocławia – Ostrowa  Tumskiego.

To była naprawdę udana wycieczka, ciekawa i pełna wrażeń. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne równie interesujące wyprawy.

W kategorii: ,