Wielki sukces Tomka


16 czerwca, 2018 7:01 am

W dniach 9 – 12 czerwca nasz uczeń, Tomasz Marcinkowski, wziął udział w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach. Był jednym z pięciu zawodników z województwa łódzkiego, którzy startowali w ekipie lekkoatletów z oddziału Olimpiad Specjalnych Łódzkie. W igrzyskach uczestniczyło 18 reprezentacji oddziałów regionalnych. Zawody odbywały się na trzech obiektach województwa śląskiego.

Rozgrywkom sportowym towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji. Rozpoczęcie olimpiady w hali widowiskowo – sportowej Sppodek w Katowicach było niezwykle uroczyste. Wśród publiczności znalazło się wiele znanych osób, w tym Prezes Olimpiad Specjalnych – pani Anna Lewandowska. Po części oficjalnej i zapaleniu znicza nastąpiła część artystyczna – występy muzyczne wielu artystów. Następnego dnia zaproszono nas do katowickiej filharmonii na koncert Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a 11 czerwca na Stadionie Śląskim uczestniczyliśmy w koncercie zespołu Ustronsky. Skorzystaliśmy również z darmowej przejażdżki kolejką linową Elka w Parku Śląskim.

W ciągu trzech dni rywalizacji w przerwach między swoimi konkurencjami zawodnicy brali udział w programie Zdrowi Sportowcy – zespół lekarzy wolontariuszy przeprowadzał badania w ramach projektu promującego zdrowie.

Tomek brał udział w konkurencjach, które miały miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wywalczył dwa srebrne medale: w skoku w dal i biegu sztafetowym 4 X 100 m. Na finał przybyła rodzina Tomka. Musiała być z niego bardzo dumna, podobnie jak opiekunka chłopca, pani Monika, i cała nasza szkoła.

W kategorii: ,