Wycieczka do Arboretum


19 maja, 2015 10:37 am

11 maja,  w ramach realizowanego w tym roku szkolnym  projektu „Dekalog ekologa”, czterdziestu pięciu uczniów zwiedziło arboretum i alpinarium w Rogowie.

Na początku przewodniczka zapoznała naszych wychowanków z historią arboretum. Obejrzeliśmy wiele gatunków drzew i krzewów. Zachwyciły nas zwłaszcza pięknie kwitnące azalie, różaneczniki wielokwiatowe,  magnolie, derenie kwieciste i kaliny. Podziwialiśmy również rzadkie gatunki drzew długowiecznych, np. daglezję o „wąsatych” szyszkach.

Następnie zwiedziliśmy alpinarium, które składa się z  wyniesionych ponad poziom gruntu skalniaków, ciągu strumyków i oczek wodnych. Naszą uwagę przykuwały kaczki oraz  kolorowe karasie, które podpływały do brzegu. Obejrzeliśmy również wiele  gatunków i odmian roślin pochodzących z gór całego świata, np. strzeliste świerki serbskie, kształtne limby czy srebrzyste jodły kalifornijskie .

Na zakończenie tej wspaniałej wyprawy odwiedziliśmy sklep, w którym mogliśmy nabyć piękne okazy roślin dla swoich rodzin.

W czasie wycieczki sprzyjała nam pogoda. Mieliśmy okazję sfotografować wiele oryginalnych drzew i innych roślin, zrobić sobie i kolegom  ciekawe zdjęcia w  plenerze. Wzbogaciliśmy również swoją wiedzę. Wyprawa do Rogowa była dla nas niezwykłym przeżyciem.

IMG_4383 IMG_4293 IMG_4299 IMG_4305 IMG_4307 IMG_4335 IMG_4341 IMG_4343 IMG_4350 IMG_4353 IMG_4360 IMG_4363 IMG_4366 IMG_4371 IMG_4380

 

W kategorii: ,