Wycieczka do Bełchatowa


31 marca, 2018 8:19 am

23 marca zrealizowaliśmy kolejne zaplanowane wcześniej przedsięwzięcie w ramach projektu „Ekopozytywni” – wyruszyliśmy do Bełchatowa.

Czekała tam na nas moc atrakcji: zwiedziliśmy Kopalnię Węgla Brunatnego, poznaliśmy sposoby wydobycia węgla i jego zastosowanie w przemyśle i energetyce, obejrzeliśmy film o wydobyciu tego surowca, przymierzaliśmy czapkę górnika, widzieliśmy różnorodne maszyny pracujące na terenie kopalni i wreszcie zobaczyliśmy mamuta, którego kości odkryto w trakcie prac odkrywkowych.

Następnie zwiedziliśmy wystawę „Giganty Mocy”, na której podziwialiśmy instalacje przenoszące nas w świat prehistorii. Odwiedziliśmy szatnię górniczą, gdzie mogliśmy poprzymierzać stroje. Obejrzeliśmy film o produkcji energii, co więcej –  samodzielnie produkowaliśmy prąd przy użyciu maszyn prądotwórczych. Graliśmy w gry komputerowe i dotykaliśmy kuli plazmowej. Mogliśmy spowodować kontrolowane wyładowania elektryczne! Potem wcielaliśmy się w operatorów wielkich konsoli i  zapoznaliśmy się z makietą rozwoju turystycznego miasta Bełchatowa i okolic.

Na zakończenie zjedliśmy małe co nieco i szczęśliwie wróciliśmy do Łodzi.

W kategorii: ,