XII Wojewódzka Olimpiada Matematyczna


5 maja, 2015 6:00 pm

16 kwietnia w naszej szkole odbył się finał XII Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej dla Gimnazjów Specjalnych. Honorowy patronat objęła pani Prezydent Hanna Zdanowska, w imieniu której słowa uznania uczestnikom przekazała pani Elżbieta Wilczyńska, Główny Specjalista Wydziału Edukacji DSS w Łodzi. Z ramienia kuratora oświaty obecna była pani Grażyna Źródlak, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi.

W olimpiadzie wzięło udział 15 szkół z województwa łódzkiego (45 uczniów).  Przez godzinę uczestnicy zmagali się z testem, którego zadania związane były nie tylko z matematyką, ale również nawiązywały do ciekawostek dotyczących naszego miasta.

Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Goszczynski  (IIIg.), Łukasz Kłosiński  (IIIg.), Klaudia Szymaniak (IIg).

Wyniki były następujące:

I miejsce – uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Opoczna.

II miejsce – uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych z Wielunia.

III miejsce – uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych ze Zduńskiej Woli.

IMG_3698 IMG_3706 IMG_3712 IMG_3719  IMG_3807IMG_3770

W kategorii: ,