Dzień Papieski


22 października, 2015 6:01 pm

21 października obchodziliśmy w szkole Dzień Papieski. Pani Grażynka, nasza katechetka, przygotowała na tę okazję wspaniałą uroczystość, której hasło brzmiało: „Jan Paweł II – patron rodziny”.

Spotkaliśmy się na łączniku, gdzie obejrzeliśmy występy dzieci z klasy I – III szkoły podstawowej i zespołu Barka. Ważną rolę pełnił ksiądz Kazimierz z parafii św. Wincentego Pallottiego. Nasz gość, wspólnie z panią Grażyną, prowadził uroczystość. Zabawiał widownię barwnymi opowieściami o swoich spotkaniach z papieżem, grał na gitarze, śpiewał, a nawet… tańczył. Występom towarzyszyła prezentacja multimedialna, ukazująca zdjęcia Jana Pawła II.

Publiczność wysłuchała kilku utworów wyrecytowanych przez uczniów, obejrzała zabawne inscenizacje wierszy w wykonaniu dzieci, poznała fragmenty homilii Jana Pawła II. Jednak najwięcej emocji wzbudziło wspólne śpiewanie piosenek, które były ilustrowane ruchem.

W czasie obchodów Dnia Papieskiego utrwaliliśmy wiedzę o życiu naszego papieża, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.

CAM00638 CAM00650 CAM00652 CAM00663 CAM00673 CAM00679

W kategorii: ,