Dzień warsztatów


9 listopada, 2018 5:53 pm

5 listopada okazał się dniem… warsztatów. Tego dnia bowiem nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch rodzajach zajęć warsztatowych, które w atrakcyjny i przystępny sposób wyposażyły uczestników w przydatną wiedzę i umiejętności.

Część klas brała udział w warsztatach Mój świat bez przemocy, zorganizowanych przez Fundację Służby Rodzinie Nadzieja. To projekt współfinansowany przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Zajęcia uświadomiły uczniom między innymi, co to jest agresja, jakie znamy jej rodzaje, jak unikać przemocy nie tylko fizycznej, ale i psychicznej, jak radzić sobie ze swoimi emocjami i jak, bez uciekania się do przemocy, wybrnąć z trudnej sytuacji.

Pozostałe klasy uczestniczyły w zajęciach Savoir – vivre – warsztat uczący dobrego wychowania, zorganizowanych przez firmę szkoleniową MEDIVIA. Tu uczniowie nauczyli się, jak właściwe witać się w różnych sytuacjach i z różnymi osobami, jak ubierać się stosownie do okoliczności i jak zachowywać się przy stole. Przypomniano sobie także zwroty i wyrażenia grzecznościowe, których powinniśmy używać na co dzień.

W kategorii: ,