Dzień Wiosny, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Dzień Skarpety


10 kwietnia, 2017 3:25 pm

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa przypada 21 marca i obchodzi się go corocznie od 11 lat. Data obchodów nie jest przypadkowa. 21 marca wyznacza początek astronomicznej wiosny, symbolizuje odrodzenie Ziemi oraz  narodziny ludzi niezwykłych. Takie właśnie są osoby z zespołem Downa, które w 21 parze chromosomów mają zamiast dwóch, czyli pary (skarpety), trzy chromosomy.

Rodzice, przyjaciele, nauczyciele i pracownicy wodzisławskiego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych wraz dziećmi, tworząc razem „Zespół Downa”, nagrali piosenkę pt. „Jesteśmy tu, jesteśmy razem” do muzyki Michaela Jacksona i słów Beaty Rączki.

24 marca, zebrawszy się wszyscy na łączniku, wysłuchaliśmy utworu, a potem wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których razem wykonaliśmy, przy użyciu różnych materiałów, wiosnę.

Poza tym wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o wiośnie, oglądaliśmy bociany, jaskółki i żurawie, przyglądaliśmy się sasankom, przebiśniegom, krokusom i zawilcom. Zajrzeliśmy nawet do pustej gawry niedźwiedzia brunatnego.

W kategorii: ,