Warsztaty w Michałówce


25 października, 2018 2:38 pm

23 października klasy 1 – 6 SP, ZVIII, SPP1a, SPP3a, SPP3b, SPP3c, SPP3e uczestniczyły w warsztatach w Michałówce pod Łodzią.

Zajęcia były bardzo zajmujące i wyposażyły naszych wychowanków w nowe umiejętności.

Po pierwsze, uczniowie sami robili mydło (z ozdobami w środku!). Zapakowali je starannie w ozdobny papier i zabrali do domów. Po drugie,  starsi uczniowie wyrabiali naczynia z gliny na kole garncarskim. Zabraliśmy je do szkoły, aby dobrze wyschły. Zamierzamy je bowiem pięknie pomalować. Młodsze dzieci natomiast ozdabiały styropianowe bombki, które wzięły do domów. (Cóż, niebawem się przydadzą.)

Poza tym uczestnicy wycieczki obejrzeli kuce szetlandzkie, kaczki , kury i wszelkie inne ptactwo, jakie ludzie hodują. Mogli też obserwować przy pracy panie, które wykonywały z balonów różne zwierzęta, kwiaty i przedmioty. Zgadywali, co powstaje, a w nagrodę – otrzymywali je w prezencie.

Bardzo miło nas ugoszczono. Po pobycie na świeżym powietrzu w czasie deszczowej i wietrznej pogody chętnie ogrzaliśmy się przy kominku. Poczęstowano nas kiełbasą z grilla oraz pysznym, domowym ciastem.

W kategorii: ,