Zasmakuj w różańcu


8 listopada, 2017 9:52 am

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego przyniosły nam wiele radości.

Na początku zaproszeni goście – młodzież ze wspólnoty Ruchu Czystych Serc – rozbawili publiczność, zachęcając nas do wspólnej zabawy. Śpiewaliśmy piosenki i „pokazywaliśmy” ich treść. Ksiądz Paweł Bogusz wytłumaczył nam związek pomiędzy różańcem, a świętym Janem Pawłem II, po czym zabraliśmy się do pracy. Naszym zadaniem było wykonanie różańców z różnych przysmaków. Z niewielką pomocą nauczycieli oraz zaproszonych gości nawlekaliśmy na sznurki chrupki, popcorn i fistaszki, aż powstały z nich przepyszne różańce. W pracy cały czas towarzyszyła nam muzyka grana na żywo. Niektóre dziewczyny nie mogły się powstrzymać i bez przerwy tańczyły na scenie. Od Ninki i Oliwki trudno było oczy oderwać, tak dobrze ruszają się w rytm muzyki.

A kiedy już różańce były gotowe, znowu wszyscy śpiewaliśmy i poruszaliśmy się do słów piosenek. Ale zabawa!

W kategorii: ,